wtorek, 12 listopada 2013

Trzy smoki - "zakoralikowałam" się!

Czy ja kiedyś mówiłam, że Toho s-l black diamond to jedne z moich ulubionych koralików? Chyba wylecą z listy top 10 z hukiem - po zrobieniu ośmiu bransoletek nie mogę już na nie patrzeć ;-) Ale jak to się mówi "nasz klient - nasz pan" więc nie ma co wydziwiać tylko robić ;-) W ramach terapii po bransoletkach Black Diamond, popełniłam trzy smocze bransoletki z koralików long magatama. Jako fanka "Pieśni Lodu i Ognia" nie mogłam się powstrzymać i oto co wyszło:

 Drogon

 Rhaegal

Viserion

 Trzy smoki w komplecie

Wykorzystane kolory to apollo gold, opaque jet AB oraz silver-lined green grass, po 20g (ok. 160 koralików) z każdego.
Znalazłam również sposób na wykonanie bransoletki z samych long magatam na dysku Kumihimo ale ta metoda jest bardziej koralikożerna - potrzeba ok. 270 koralików na jej wykonanie.

7 komentarzy:

 1. O jakie śliczne trzy smoczyce;). Te magatamy faktycznie wyglądają jak smocza łuska, choć czy ktokolwiek z nas widział prawdziwego smoka hehe? Piękne. Nosiłabym każdą z nich z największą przyjemnością. No i widzę zmiany na blogu. Jak się ślicznie i przyjemnie zrobiło :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne są te Twoje smoczyce:) Moją faworytką zaś jest pierwsza - kojarzy mi się z przestrzenią kosmiczną, w której smoki, jako mityczne stwory, na pewno przebywają:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki dziewczyny :-) Long magatamy faktycznie mają super kolory, ale i jeden minus - nie są równe, a cenę mają konkretną... Na szczęście w bransoletkach tego nie widać ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniałe są te twoje smoki :) A Black Diamond powala!!!!
  Zaś Rhaegal przypomina wiosnę za którą tak tęsknię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne smoczyska! Ja przymierzam się do nich jak pies do jeża, może kiedyś zrobię, tymczasem popatrzę na te ślicznoty...

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak zrobić smoka na Kumihim ? bardzo proszę o instrukcje bo nie potrafie robić n szydelku :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj jest instrukcja: http://www.youtube.com/watch?v=91cPRFJBjec
   Co prawda po angielsku, ale za to wszystko jest dobrze pokazane. No i również trzeba pamiętać aby nawlec magatamy w jednym kierunku :-)

   Usuń